17 dni temu

Bank of Jamaica planuje wprowadzić swoje CBDC w II kwartale 2022 roku

Jamajka zakończyła prace rozwojowe nad cyfrową walutą banku centralnego (CBDC).

W chwili obecnej prawie każdy dominujący bank centralny rozważa przejście na technologię Blockchain wraz z wprowadzeniem CBDC w celu cyfryzacji tradycyjnych systemów finansowych.

Bank of Jamaica to jeden z dominujących banków centralnych na świecie, który pracuje nad rozwojem własnych CBDC. Najnowsze doniesienia potwierdziły, że Bank of Jamaica zakończył prace nad CBDC. Teraz planują uruchomić go w pierwszym kwartale tego roku.

Podobno Bank Centralny wyda prototyp swoich CBDC w marcu 2022 r. Raport Jamaica Information Service potwierdził, że Bank Centralny zakończył swoją pracę w zeszły piątek .

9 sierpnia 2021 r. W ramach tej inicjatywy Bank wybił w CBDC około 1,5 miliona dolarów jamajskich. Jest to rodzaj systemu płynnościowego w początkowej fazie. W początkowej fazie będą mogły z niego korzystać wszystkie instytucje i służby.

Według doniesień, KBC jako pierwszy udostępnił swój portfel dla jamajskich CBDC. Jednak całość była częścią fazy testów. KBC ułatwił usługę w fazie próbnej, wprowadzając 57 klientów, w tym czterech małych sprzedawców i 53 konsumentów. Wszystkie osoby, które korzystały z portfela, mogły wpłacać i wypłacać dolara jamajskiego w postaci CBDC w formie P2P bez udziału osoby trzeciej.

W tej chwili BOJ spodziewa się, że będą mogli wydać dwa nowe portfele również na to samo, aby móc łatwo i idealnie wprowadzić wdrożenie jamajskich CBDC w całym kraju, aby udostępnić je każdemu obywatelowi.

Ta podróż Banku Jamajki rozpoczęła się wraz z partnerstwem Mennicy eCurrency Mint jako dostawcy technologii. eCurrency Mint to firma zajmująca się bezpieczeństwem blockchain, a BOJ nawiązała współpracę w marcu 2021 r.

Czytaj także: Indyjskie organy podatkowe wykryły 9,4 mln USD z 6 tuzinów giełd kryptowalut

Źródło: bitcoinik.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy