16 dni temu

Źli aktorzy prowadzą oszustwa z nazwiskiem współzałożyciela Ethereum

Użytkownik Reddita znalazł konto na Instagramie, które próbuje pokazać, że jest Vitalik Butterin, a także próbuje wprowadzić ogromne oszustwo kryptograficzne.

Jak wiemy, Vitalik Butterin, współzałożyciel Ethereum, nie jest dostępny na wszystkich platformach społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, więc źli aktorzy to wykorzystują.

3 stycznia użytkownik Reddita znalazł użytkownika Instagrama, który próbuje pokazać się jako współzałożyciel Ethereum, Vitalik Butterin. Ten użytkownik Instagrama ma około 643 000 obserwujących. To konto ma tylko 11 postów.

Według użytkownika Reddit, ten oszust wykorzystuje unikalną nazwę użytkownika na Twitterze Vitalika, tj. @Vitalik.eth.

Użytkownik Reddita wezwał społeczność Ethereum do zagłosowania na jego post, aby społeczność mogła łatwo wyróżnić tego rodzaju oszustwa i łatwo zaalarmować społeczność, aby walczyła i zgłaszała fałszywe konto.

Reddit powiedział również, że ten użytkownik promuje podejrzane linki do użytkowników za pośrednictwem dm, gdy ludzie rozpoczynają rozmowę na temat Ethereum. A także ten oszust wysłał mu podejrzany link, aby wprowadzić klasyczne oszustwo Crypto.

Reporter zauważył również, że zgłoszenie podszywających się nie jest łatwe, ponieważ współzałożyciel Ethereum nie ma oficjalnego konta na platformie Instagram.

Wiele kont Vitalik Buterin

Kiedy zespół Bitcoinik przeprowadził dochodzenie przeciwko tego rodzaju rzeczom, okazało się, że istnieje wiele kont Vitalika, a każde konto próbuje być prawdziwym kontem współzałożyciela Ethereum, ale w rzeczywistości wszystkie są oszustwami, ponieważ nie jedno konto jest oficjalne.

Kolejne fałszywe konto ma ponad 500 tys. obserwujących na Instagramie.

Założyciel Cardano o oszustwach w mediach społecznościowych

Kilka miesięcy temu Charles Hoskinson, założyciel Cardano i współzałożyciel Ethereum, powiedział, że zyskuje na popularności w branży kryptograficznej i źli aktorzy to wykorzystają.

Ostrzegł też, że nie posiada żadnych kont społecznościowych na żadnej z platform mediów społecznościowych oprócz Twittera.

Przeczytaj też: Koreańczycy z Korei Południowej są zobowiązani do zgłaszania zagranicznych inwestycji kryptograficznych

Źródło: bitcoinik.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy