21 dni temu

Axie Infinity wypuszcza tryb gry lądowej w dążeniu do utrzymania dominacji

Axie Infinity wkracza w inny wymiar.

To nie będzie już tylko rodzaj gry Pok é mon. Nadchodzi nowa zmarszczka. „Land to kolejny tryb gry zbudowany we wszechświecie Axie”, powiedział w wywiadzie dla The Defiant Jeffrey Zirlin z Sky Mavis, firmy, która buduje grę Axie Infinity.

W sylwestra zespół opublikował post na blogu drażniący gry na ziemi Axie — posiadanych działkach w świecie stworzeń Axie, Lunacia. Ten ruch wprowadza zupełnie nowy rodzaj rozgrywki dla Axie NFT, które wywołały tak dużą aktywność w ciągu ostatniego roku. Wpis na blogu zawierał krótki zwiastun, który pozwala graczom przyjrzeć się jakości grafiki napędzającej grę.

Zadania i bitwy

Axie Infinity miało gigantyczny rok w 2021 roku. Znajdowało się w awangardzie rewolucji typu „zagraj, aby zarobić”, zapoczątkowanej przez blockchainy. Jego tokeny zarządzania AXS są sprzedawane za 88 USD, 149X więcej niż na początku 2021 roku.

Według Token Terminal przyniósł również 1,3 mld USD przychodów w zeszłym roku. Ale oczywiście jest presja, aby utrzymać tę dominację. Axie jest teraz grą z zasadniczo dwoma trybami: zadaniami i bitwami. Oba pozwalają użytkownikom zarabiać na kryptowalutach, ale niektórzy krytykują poziom rozgrywki za tak ruchliwe przedsięwzięcie.

Gra, w którą grają dziś użytkownicy „została zbudowana przez garstkę ludzi. Jesteśmy słusznie oceniani na podstawie tego w 2022 roku na podstawie czegoś, co zbudowaliśmy w 2019 roku” – powiedział Zirlin. „Ale myślę, że będzie to bardzo zaskakujące i bardzo szokujące dla ludzi, gdy zobaczą coś, nad czym spędziliśmy długi czas z dużym zespołem”.

Chociaż uruchomienie gry z przyczepą wideo nie jest niczym niezwykłym, Zirlin uważa, że ​​jest to szczególnie ważne w tym przypadku. „Myślę, że ziemia jest również ogromną okazją do pokazania, że ​​jedną z naszych mocnych stron jest sztuka”.

Powiedział, że ludzie powinni spodziewać się czegoś w rodzaju kombinacji Clash of Clans , Rise of Kingdoms i Stardew Valley . „Myślę, że ludzie mogą być nieprzygotowani” – powiedział.

Zespół zaczął sprzedawać ziemię w 2019 roku, ale nie ma z tym jeszcze wiele wspólnego. W tym momencie 17,241 działek Lunacia ziemi należą do graczy, w sumie nieco ponad 90k działek, zgodnie z whitepaper .

Gracze mogli posmakować rozgrywki podczas krótkiego demo w 2020 roku .

„Kontrola terenu i terytorium była od dawna wykorzystywana do pogłębiania rozgrywki społecznościowej i strategicznej w gatunkach takich jak strategia 4x i gry MMO. To, co działa, to mechanika lądowania zaprojektowana w celu nagradzania i zwiększania aktywnego udziału graczy” – powiedziała The Defiant Amy Wu z Lightspeed Venture Partners za pośrednictwem poczty elektronicznej. „Nie działa to, gdy ziemię można kupić w celach czysto spekulacyjnych i masz wielu pasywnych dzikich lokatorów. Jestem podekscytowany, widząc, jak Axie Infinity projektuje swoją grę lądową.

Wrogie armie

Zirlin odmówił podania docelowej daty wydania gry lądowej, poza stwierdzeniem, że powinno to nastąpić w 2022 roku. To powiedziawszy, pełna gra nie wyjdzie od razu. Nadejdzie etapami. Pierwsza faza to zarządzanie gruntami i zasobami, druga to budowanie umiejętności, zaangażowanie społeczne i współpraca, a wreszcie w trzeciej fazie będzie to miało strategiczne znaczenie z bitwami.

Na przykład wpis na blogu zawiera szkic przedstawiający, w jaki sposób armie Osi mogą walczyć z armiami przeciwnika. Biała księga mówi również, że świat jest terroryzowany przez najeźdźców zwanych Chimerą.

„Myślę, że bardzo ważne będzie pokazanie, że wszechświat Axie nie jest jednym trybem gry. To cały wszechświat gier. To będzie pierwszy przykład pionowej interoperacyjności” – powiedział, co oznacza, że ​​zasób Axie będzie miał wiele różnych sposobów grania.

To, co ludzie mogą zrobić, nie będzie całkowicie w rękach Sky Mavis. Wkrótce planują otworzyć zestaw programistyczny, który pozwoli innym budować we wszechświecie Axie, w tym na jego ziemi.

Axie Universe

„Częścią naszej wizji ziemi jest coś w rodzaju modelu Roblox, w którym można na nim gościć doświadczenia. Dlatego budujemy SDK, aby ułatwić ludziom budowanie doświadczeń na szczycie wszechświata Axie”.

Będą przedmioty i zasoby, które ludzie będą mogli znaleźć i zarobić na lądzie, a wszystko to będzie zbywalne, tak jak dziś siekiery i ich dwa żetony. W rzeczywistości może nadejść dzień, w którym giełda Axie, Ronin, zostanie zorganizowana w Lunacii.

Biała księga mówi, że AXS będzie możliwy do odkrycia przez graczy eksplorujących Lunacię, ale Zirlin odmówił podania więcej szczegółów. Odmówił również powiedzenia, czy ktoś będzie musiał posiadać siekierę, aby uzyskać dostęp do ziemi, czy też będzie jakikolwiek rodzaj otwartego wspólnego użytku, z którego każdy może korzystać.

Źródło: thedefiant.io
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy