22 dni temu

Ekspert ds. kryptowalut Lark Davis widzi dwa główne wydarzenia w branży w 2022 roku

  • Więcej banków zaangażuje się w Bitcoin i inne kryptowaluty, ponieważ ich klienci tego chcą, a regulacje nadchodzą
  • NFT podbiją ekrany telewizorów, gdy jeden globalny gracz oddał pierwszy strzał

Szybkie spojrzenie na wykresy mówi nam: niewiele się zmieniło w ostatnim czasie i wygląda to na dość nudny czas dla Bitcoina, chociaż niektóre altcoiny radziły sobie całkiem dobrze w ciągu ostatnich kilku dni. Ale większość rynku podąża za Bitcoinem, a ten wygląda w tej chwili trochę smutno. Potrzebujemy trochę więcej pieniędzy, aby wejść na rynek.

W ciągu ostatnich kilku dni wskaźnik haszowania Bitcoina pobił nowy rekord wszechczasów. Po chińskim zakazie doszło do ogromnego załamania wskaźnika haszowania. Górnicy migrowali do Kazachstanu, Teksasu, Rosji – wszędzie. Nowy współczynnik haszowania ATH oznacza, że ​​wracają do działania.

Czytaj więcej: Bitcoin hash rate osiąga nowy rekord wszechczasów, ponieważ mija 13 rok od bloku zero

I jest więcej dobrych wiadomości: na arenie międzynarodowej banki się budzą. W zeszłym roku wiele banków wskoczyło do pociągu Bitcoina, a jedynym powodem, dla którego nie widzieliśmy więcej, jest niepewność związana z rozproszoną sceną regulacyjną. Żaden bank nie może czuć się komfortowo w każdej jurysdykcji. Ale we Włoszech czuliśmy się wystarczająco komfortowo, aby uruchomić usługę Bitcoin.

Włoski bank wchodzi w Bitcoin

Banca Generali, włoski bank z 87 miliardami dolarów w aktywach, podobno zintegruje usługi Bitcoin ze swoją platformą na początku tego roku poprzez partnerstwo z Bitcoin Company Conio. Ponad 300 000 klientów Banca Generali będzie wkrótce mogło utworzyć portfel bitcoin bezpośrednio na swoim koncie bankowym, co umożliwiło Conio, fintech założony w San Francisco przez dwóch Włochów, w którym Banca Generali jest głównym inwestorem.

Obie firmy rozpoczęły współpracę w grudniu 2020 r. i wkrótce uruchomią nową funkcję. Po zakończeniu integracja platformy Conio z aplikacją bankowości mobilnej Banca Generali Private zapewni klientowi bezpośredni dostęp do handlu Bitcoinami przy użyciu tego samego środowiska, które jest już używane w odniesieniu do innych operacji bankowych.

Lark Davis postrzega ten rozwój jako początek nowego rozdziału w zaangażowaniu banków w Bitcoin i inne kryptowaluty. Mówi, że prędzej czy później ludzie prawdopodobnie będą mogli przechowywać NFT w swoim banku, a bank prawdopodobnie uruchomi usługi dla kilku innych czołowych kryptowalut. Ale Bitcoin pozostaje główną kryptowalutą będącą „Złotem 2.0”, jak nazywa go Davis.

Dla banków to jak sprzedaż złota ludziom i tak robią od dawna. 300 000 nowych klientów z 87 miliardami dolarów w aktywach. Na pewno przyjdą pieniądze – po wybudowaniu dróg będą jeździć po nich samochody.

NFT

Rynek Ethereum NFT gwałtownie rośnie w pierwszych dniach 2022 roku po tym, jak OpenSea oznacza kolejny miesiąc 3 miliardów dolarów. Największymi zwycięzcami są Bored Ape Yacht Club i XCOPY. OpenSea notuje najlepszy dzień obrotów od miesięcy.

Czytaj więcej: Wolumen obrotu OpenSea rośnie w styczniu, gdy szaleństwo Bored Ape osiąga nowy poziom

Czy to początek nowego ważnego cyklu dla NFT? Samsung przenosi go na wyższy poziom pod względem adopcji, ponieważ w 2022 roku serie MICRO LED 2022, Neo QLED i The Frame TV firmy Samsung dodadzą obsługę niewymiennych tokenów, w tym rynek ekranowy.

Portfele kryptograficzne będą oczywiście musiały być częścią tego obrazu. Będzie można wysyłać Bitcoiny przez telewizor, grać w gry wideo i zdobywać NFT, oglądać programy telewizyjne, w których będą rozdawać NFT – to wszystko nadchodzi. A jeśli Samsung jako globalny gracz to robi, to konkurenci pójdą za przykładem.

Czytaj więcej: Samsung stawia na NFT dzięki nowemu eksploratorowi NFT opartemu na telewizji i agregatorowi rynku

Źródło: www.crypto-news-flash.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy