14 dni temu

Amerykańskie banki planujące rozpoczęcie ofert kryptowalut: Raport

Według badaczy większość amerykańskich banków planuje wkrótce wprowadzić swoje usługi kryptograficzne.

13 lat temu narodził się Bitcoin, a potem wiele osób skopiowało kod Bitcoin, aby stworzyć oddzielne krypto-aktywa, takie jak bitcoin. Teraz cała podróż osiągnęła sytuację, w której wszyscy ludzie nie są ograniczeni do kupowania i sprzedawania tego rodzaju aktywów za pośrednictwem platformy P2P, mogą korzystać z usług kupna-sprzedaży aktywów kryptograficznych za pośrednictwem scentralizowanych i zaufanych usług. Ze względu na boom w branży Crypto większość ludzi przenosi się na kryptowaluty i ignoruje banki oraz system giełdowy.

Teraz w tej sytuacji powstaje konkurencja o tradycyjne usługi finansowe, takie jak Banki. W związku z tą konkurencją banki wchodzą również w krypto, aby przejąć klientów i bazę użytkowników za swoje usługi.

Większość banków albo nawiązuje partnerstwa z regulowanymi usługami kryptograficznymi stron trzecich, albo próbuje wewnętrznie zintegrować usługi kryptograficzne stron trzecich. Jednak nie wszystkie banki mogą zrobić to samo. Jednak działania amerykańskich organów regulacyjnych w ciągu ostatnich kilku miesięcy dają wyraźną wskazówkę, że banki będą miały lepsze zasady dotyczące kryptowalut.

Grupa banków oszczędnościowych w Niemczech podobno testuje sieć handlową, która pozwoliłaby 50 milionom klientów kupować i sprzedawać Bitcoin, Ethereum i inne aktywa kryptograficzne. Bank of New York Mellon i Fidelity oferują usługi kryptograficzne, teraz klienci detaliczni również mogą zacząć się zmieniać w tym roku

FDIC w sprawie wytycznych dotyczących kryptowalut dla banków

Według raportu Reutersa, czołowego amerykańskiego regulatora, Jeleny McWilliams, Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) wyjaśniła, w jaki sposób organy regulacyjne w USA pracują nad ramami, aby nadać amerykańskim bankom uprawnienia do przechowywania aktywów kryptograficznych.

Jelena McWilliams powiedziała, że nad tą sprawą pracuje grupa regulatorów, którzy starają się wprowadzić lepszą zasadę dla tych banków z lepszymi wytycznymi.

Jelena powiedziała:

„Myślę, że musimy dopuścić banki do tej przestrzeni, jednocześnie odpowiednio zarządzając i łagodząc ryzyko” – powiedziała w wywiadzie na marginesie konferencji fintech.

Powiedziała też, że jeśli nie będziemy nad takimi pracami pracować, to rozwiną się one poza regulacjami i zasięgiem banków, a to zakończy rolę Federalnego w regulowaniu tego.

Jelena potwierdziła również, że FDIC pracuje w tej sprawie poza pracą Rezerwy Federalnej i Biura Kontrolera Waluty (OCC), aby wprowadzić bardziej odrębny i precyzyjny zestaw zasad dla banków, aby wprowadzić królestwo do wejścia tę przestrzeń.

Przeczytaj także:

Przeczytaj także: Brytyjscy politycy wzywają do bardziej rygorystycznych regulacji dotyczących branży kryptowalut

Źródło: bitcoinik.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy