22 dni temu

Altcoin Underdogs przewyższa Bitcoina, aby rozpocząć 2022

Altcoiny rozpoczęły rok 2022 z nadwyżką w stosunku do Bitcoina. Wydaje się, że spośród wszystkich różnych indeksów monety o średniej kapitalizacji osiągnęły jak dotąd największe zyski.

Bitcoin zaczyna rok, osiągając gorsze wyniki niż Altcoins

Zgodnie z najnowszym cotygodniowym raportem Arcane Research , bitcoin 2022 zaczął się od tego, że moneta słabiej radziła sobie z różnymi altcoinami.

W 2021 r. większości altcoinów udało się pokonać BTC pod względem ogólnych zysków. I wygląda na to, że w tym roku również nie było do tej pory inaczej.

Oto wykres pokazujący porównanie różnych altcoinów z Bitcoinem od początku tego roku:

Bitcoin vs Altcoins

 Wygląda na to, że do tej pory każdy indeks pobił BTC w tym roku | Źródło: Cotygodniowa aktualizacja Arcane Research - tydzień 52

Na powyższym wykresie wszystkie altcoiny zostały podzielone na różne „indeksy” na podstawie ich kapitalizacji rynkowej.

Trzy kategorie obejmują indeks dużych spółek, indeks średnich spółek i indeks małych spółek. Poszczególne monety dzielą się na te podziały w zależności od tego, jaka jest ich kapitalizacja rynkowa, a ich zyski jako całość są uwzględniane na wykresie.

Powiązane czytanie | Otwarte odsetki od bitcoinów osiąga niebezpiecznie wysokie wartości, nadchodzi dźwignia finansowa?

Jak widać na wykresie, Bitcoin wydaje się pozostawać w tyle za resztą indeksów, a krypto spadło o 3% do strat od początku roku.

Altcoiny o średniej kapitalizacji spisywały się jak dotąd najlepiej, zarządzając zyskami na poziomie około 8% od początku stycznia. Ich sukces wynika z doskonałej wydajności tokenów warstwy 1, takich jak Cosmos.

Indeksy dużych i małych spółek również są na zielono, osiągając odpowiednio 3% i 4% wzrost od nowego roku.

Powiązane czytanie | Wywiad z Alephem Zero na temat problemu MEV, który może kosztować użytkowników Ethereum 1 bilion dolarów strat

Konsekwencją słabszych wyników Bitcoina jest to, że dominacja kryptowaluty ostatnio spada .

Poniższa tabela pokazuje, jak zmienił się udział rynkowy najlepszych monet w ciągu ostatniego tygodnia.

Udział w rynku Bitcoina

 Wydaje się, że USDT zyskał największy udział w rynku w ciągu ostatnich siedmiu dni | Źródło: Cotygodniowa aktualizacja Arcane Research - tydzień 52

Udział Bitcoina w rynku wynosi obecnie około 39,5%, co jest najniższym wynikiem od prawie trzech lat. Teraz okaże się, czy słaba wydajność kryptowalut wkrótce się skończy, czy też 2022 będzie znowu podobny do 2021, z kwitnącymi altcoinami.

Cena BTC

W chwili pisania tego tekstu cena Bitcoina oscyluje wokół 46,2 tys. USD, co oznacza spadek o 3% w ciągu ostatnich siedmiu dni. W ciągu ostatniego miesiąca krypto straciło na wartości 6%.

Oto wykres przedstawiający trend ceny krypto w ciągu ostatnich pięciu dni:

Wykres cen bitcoin

 Wydaje się, że ruch boczny BTC trwał do 2022 r. | Źródło: BTCUSD na TradingView
 Polecany obraz z Unsplash.com, wykresy z TradingView.com, Arcane Research
Źródło: www.newsbtc.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy