13 dni temu

W 2021 r. inwestorzy instytucjonalni przelali prawie 10 miliardów dolarów na fundusze kryptograficzne

Nie ma wątpliwości, że rok 2021 był świetnym rokiem dla branży kryptograficznej, ponieważ przestrzeń ta była świadkiem niespotykanego dotąd w całej historii poziomu zainteresowania. Widać to po poziomie zainteresowania instytucji i inwestycji w przestrzeń, które w tym okresie masowo wzrosły.

Inwestycje instytucjonalne kryptowalut osiągają 9 miliardów dolarów w 2021 r.

CoinShares w swoim raporcie rocznym ujawniło, że inwestorzy instytucjonalni zainwestowali w przestrzeń więcej niż w poprzednich czasach. Według raportu, w ciągu roku nastąpił wzrost napływu środków do aktywów cyfrowych o 36%.

W raporcie firma zajmująca się inwestycjami i zarządzaniem aktywami cyfrowymi napisała, że ​​fundusze kryptowalut odnotowały ogromny napływ w 2021 r., osiągając 9,3 miliarda dolarów.

Wskazał również, że liczba ta jest o 36% wyższa niż rok wcześniej (2020). Jednak zwiększony napływ w 2021 r. był znacznie niższy niż w 2019 r., kiedy wynosił znacznie ponad 800%.

Za CoinShares inwestycje instytucjonalne w przestrzeń sygnalizują obecny poziom dojrzałości w przestrzeni.

„To dojrzała branża, z całkowitymi zarządzanymi aktywami (AuM) kończącymi rok na poziomie 62,5 mld USD w 2021 r. w porównaniu z zaledwie 2,8 mld USD na koniec 2019 r.”

W raporcie uwzględniono również fakt, że do rosnącej listy produktów inwestycyjnych dodano wiele innych monet. Wcześniej było tylko dziewięć kryptowalutowych produktów inwestycyjnych, ale liczba ta wzrosła do 15 w 2021 roku.

Poza tym w ciągu roku pojawiło się 37 nowych produktów inwestycyjnych, podczas gdy w 2020 roku było ich tylko 24. Obecnie przestrzeń kryptowalut ma około 132 produktów inwestycyjnych, co jest oznaką rosnącego popytu na kryptowaluty i ich produkty.

Inwestorzy instytucjonalni gromadzą się na Bitcoin

Jeśli chodzi o wpływy do określonych aktywów, okazało się, że dwa wiodące aktywa cyfrowe odnotowały największy napływ w ciągu roku. W raporcie zauważono, że napływ do Bitcoina osiągnął ponad 6 miliardów dolarów w 2021 roku, co stanowi 16% wzrost w porównaniu z tym, który miał w 2020 roku.

W przypadku Ethereum kwota napływu aktywów przekroczyła granicę 1 miliarda dolarów, wzrastając z 920 milionów dolarów w poprzednim roku, chociaż aktywo odnotowało również wypływ o wartości ponad 160 milionów dolarów w ciągu ostatnich 4 tygodni, głównie ze względu na ostatnie negatywne nastroje na rynku .

Warto dodać, że spośród licznych inwestorów instytucjonalnych; Liderem pozostaje skala szarości. Ostatnia aktualizacja pokazuje, że firma zarządza około 43,5 miliona dolarów z ponad 20 produktami inwestycyjnymi.

Źródło: cryptoslate.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy