13 dni temu

Klienci Airbnb domagają się krypto płatności

Dyrektor generalny Airbnb, Brian Chesky, opublikował w poniedziałek ankietę, w której zapytał około 400 000 zwolenników o to, czego oczekują od platformy w 2022 roku.

Z sondażu wynikło, że większość respondentów chce mieć możliwość płacenia kryptowalutami za wynajem mieszkania. Niektórzy chcieli też, aby Airbnb w sposób przejrzysty wyświetlało ceny, stworzyło program lojalnościowy dla gości oraz zapewniło lepszą obsługę klienta.

Chesky dodał również, że jeśli doszłoby do wprowadzenia cyfrowych walut, wybór nie będzie ograniczony do jednego lub dwóch aktywów. Airbnb obecnie akceptuje karty Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay i PayPal jako metody płatności. Dyrektor generalny podkreślił też, że jego firma od 2013 roku przetworzyła 336 miliardów dolarów w transakcjach.

Chesky a kryptowaluty

Chesky nie szczędzi słów na temat potencjału nowych technologii. We wrześniu powiedział Fox Business, że firma otrzymała wiele zapytań dotyczących płatności kryptowalutowych. Dodał jednak, że póki co nie może niczego ogłosić.

Dostajemy wiele zapytań, otrzymuję je od lat, nie mam nic do ogłoszenia w tej sprawie dzisiaj.

Podczas listopadowego wywiadu z Nilay Patel z The Verge, został zapytany o swoje przemyślenia na temat przyszłości kryptowalut i metaverse. Stwierdził, że jego spółka aktywnie śledzi ten rynek.

Zdecydowanie się temu przyglądamy. Absolutnie. Podobnie jak rewolucja w podróżowaniu, wyraźnie widać rewolucję w kryptowalutach. Zarówno Airbnb, jak i kryptowaluty mają interesujące relacje z zaufaniem.

Później ujawnił, że Brian Armstrong, dyrektor generalny Coinbase, był kiedyś pracownikiem Airbnb.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. giełda kryptowalut Zonda.

Źródło: bitcoin.pl
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy