miesiąc temu

Afryka na radarze DeFi: 2022 rok upodmiotowienia DeFi dla całego kontynentu.

W połowie 2021 r. wejście kryptowaluty w życie głównego nurtu zrobiło ogromny krok naprzód.

Światowe gospodarki rozwijające się obserwowały z dużym zainteresowaniem, jak kraj Ameryki Środkowej, Salwador, przyjął Bitcoin jako oficjalną walutę i prawny środek płatniczy, nagle wprowadzając 70% swojej dotychczas nieubankowionej populacji nie tylko na bieżąco, ale także do globalnego ekosystemu dystrybuowanych produktów i zdecentralizowane finanse z dużo większymi możliwościami i opłacalnością niż te zależne od polityki banku centralnego i określonego systemu waluty narodowej.

Było jasne, że inne narody będą chciały pójść tym tropem, jednak jak dotąd Salwador pozostaje pionierem. Jednak w 2022 r. podjęto znacznie większy krok, tym razem za pomocą zdecentralizowanego tokena, który ma oferować pożyczki na całym kontynencie afrykańskim.

Z wyjątkiem Republiki Południowej Afryki, kontynent afrykański jest rozległym, bogatym w zasoby obszarem, który charakteryzuje się bardzo niewielkim rozwojem infrastrukturalnym lub finansowym i obejmuje wiele krajów, w których populacje nie są włączone finansowo.

To nie tylko kraina możliwości dla zdecentralizowanych finansów (DeFi), ale cały kontynent możliwości.

Cardano (ADA) planuje zwiększyć swój wpływ w Afryce w 2022 roku i zamierza oferować pożyczki za pośrednictwem metodologii DeFi dla nieubankowionych i wykluczonych populacji na całym kontynencie.

Charles Hoskinson, założyciel Cardano, publicznie oświadczył, że IOHK, firma, która opracowała Cardano, planuje w drugim kwartale 2022 roku zbudować finansowy system operacyjny, który da Afrykanom dostęp do usług DeFi, takich jak pożyczki.

Chociaż nie określił dokładnie, jakie inne usługi będą dostępne, pożyczki będą prawdopodobnie tylko jedną z nich, ponieważ plan polega na wykorzystaniu Cardano do zasilania całego ekosystemu dla ludzi w Afryce, którzy w przeciwnym razie albo nie mieliby dostępu do środków finansowych, albo nie nie ufają swoim lokalnym systemom i chcą ustabilizować swoją przyszłość poprzez obchodzenie tradycyjnych i często niestabilnych systemów.

Charles Hoskinson poruszył również kwestię NFT i tego, jak z 2 milionów aktywów, które do tej pory uruchomiono na Cardano, większość z nich miała formę NFT.

Ujawniono również, że ponad 127 projektów jest obecnie w fazie rozwoju i kodowania, których celem jest tworzenie zdecentralizowanych aplikacji (dApps) w sieci Cardano, a około 20 do 30 jest w przygotowaniu do uruchomienia w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

W oświadczeniu Charlesa Hoskinsona, które zostało opublikowane w nigeryjskiej prasie, uznano, że „Moim celem na drugą połowę 2022 roku jest ustalenie, jak połączyć wszystkie elementy, aby uzyskać kompleksową transakcję mikrofinansową na Cardano”.

„Aby prawdziwa osoba w Kenii lub gdzieś z tożsamością opartą na blockchain i zdolnością kredytową, po drugiej stronie stablecoinem, Cardano jest szyną rozliczeniową. Peer-to-peer, osoba do osoby, kliknij przycisk, pożyczka trafia do nich. Oddają to (i to) przechodzi na drugą stronę” – powiedział.

Jeśli dojdzie do skutku, będzie to duży krok naprzód. Biorąc pod uwagę, że upodmiotowienie dosłownie milionów ludzi stałoby się bardzo możliwe, ważne jest, aby korzystać z regulowanych giełd, w szczególności tych z dobrymi fiatami na rampach i poza nimi oraz bezpiecznymi rachunkami aktywów klientów.

Połączenie w pełni kompleksowego ekosystemu fiskalnego dla wcześniej wykluczonych osób na całym kontynencie o ogromnym potencjale i regulowanej, wielofunkcyjnej giełdy kryptograficznej, takiej jak CoinMetro, byłoby formułą na poważny postęp.

Źródło: coinmetro.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy