16 dni temu

Aave uruchamia swoją licencjonowaną pulę Aave Arc, do której dołączy 30 instytucji

Zdecentralizowana platforma pożyczkowa Aave uruchomiła usługę licencjonowania pożyczek i płynności Aave Arc, aby pomóc instytucjom uczestniczyć w zdecentralizowanym finansowaniu zgodnym z przepisami.

W przeciwieństwie do swoich niewymagających zezwoleń odpowiedników na platformie, Aave Arc jest licencjonowaną pulą płynności zaprojektowaną specjalnie dla instytucji w celu zachowania zgodności z przepisami w przestrzeni zdecentralizowanego finansowania ( DeFi ).

Pierwszym z 30 podmiotów, które znalazły się na białej liście dla Aave Arc, był Fireblocks, instytucjonalny powiernik zasobów cyfrowych. Wyjaśniono w ogłoszeniu z 5 stycznia, że ​​pula „umożliwia instytucjom z białej listy bezpieczne uczestnictwo w DeFi jako dostawcy płynności i pożyczkobiorcy”.

Aby uzyskać dostęp, użytkownicy Aave Arc muszą wykonać procedury należytej staranności, takie jak poznanie klienta/zapobieganie praniu pieniędzy (KYC/AML).

Slajdy z pierwszego ujawnienia przez Aave dozwolonej puli w lipcu 2021 r.

Fireblocks służy również jako agent białej listy dla Aave Arc, zapewniając, że inne instytucje, które chcą dołączyć do puli uprawnień, spełniają wymagania KYC/AML. Aave nie może wykonać tego zadania samodzielnie, ponieważ nie jest podmiotem regulowanym, takim jak bank czy inna tradycyjna instytucja finansowa.

Jako agent białej listy, Fireblocks zatwierdził już „30 licencjonowanych instytucji finansowych do udziału w Aave Arc jako dostawcy, pożyczkobiorcy i likwidatorzy”.

Wśród niektórych podmiotów na białej liście są Anubi Capital, Canvas Digital, CoinShares, GSR i agregator zysków kryptowalut Celsius.

Powiązane: SBF „optymistyczne” w sprawie instytucjonalnej adopcji kryptowalut w 2022 r.

Nowa dozwolona pula płynności Aave ma na celu włączenie większej liczby instytucji do rozwijającej się przestrzeni DeFi, która w momencie pisania ma 133 miliardy dolarów całkowitej zablokowanej wartości (TVL). Według DappRadar od 10 stycznia 2021 r . TVL urósł 4,5 razy.

Podczas gdy instytucje zaczęły kupować kryptowaluty w coraz większych porcjach w 2021 r., większość z nich pozostawała nieśmiała, jeśli chodzi o paranie się w DeFi ze względu na przeszkody w zakresie zgodności i niepewność regulacyjną.

Źródło

Źródło: cointelegraph.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy