20 dni temu

Dzień zrobiony z Blockchain

Możesz ciągle słyszeć, że „blockchain jest wszędzie”. Jednak możesz nie być w stanie zobaczyć, jak to już wpływa na Twoje codzienne życie. Interakcja Blockchain z przeciętną osobą wydaje się być scenariuszem na przyszłość, ale jest znacznie bliższa, niż możesz sobie wyobrazić. W rzeczywistości istnieje wiele platform blockchain z najnowszymi, działającymi innowacjami, które eksplodują popularnością, gdy 2022 r. będzie miał masową adopcję. Pomyśleliśmy, że może być interesujące przewinąć zaledwie 12 miesięcy do przodu i wyobrazić sobie świat, w którym działające rozwiązania blockchain zostały powszechnie przyjęte. Jak będziesz z nimi współpracować, jakie korzyści przyniosą i na co musimy się spodziewać?

Zanurzmy się w tym, jak doświadczamy stycznia 2023 roku i Dnia Zbudowanego z Blockchain.

Dzień stworzony z Blockchain

Jest 6:30, a Twój budzik informuje Cię, że dzień się zaczął. Chociaż blockchain nie sprawił, że wstawanie rano jest cudownie łatwe, wstajesz z łóżka, zaczynasz kawę i logujesz się za pomocą zabezpieczeń biometrycznych. dla biobezpiecznego logowania, które wykorzystuje kombinację odcisku palca, głosu i twarzy, wszystkie przechowywane w Twoim posiadaniu, ale umożliwiające odblokowanie Twojego portfela.

Po otwarciu portfela i portfela przeglądasz analizy, aby zobaczyć, jak radzą sobie niektóre z Twoich inwestycji. Masz kilka żetonów, które pracują na farmie plonów, która zapewnia przyzwoity zwrot. Używasz niektórych zautomatyzowanych pozycji z dźwignią na kilku tokenach, które, jak sądzisz, podskoczą lada dzień, ale jeśli spadną, masz również wbudowane środki stop, aby zminimalizować straty. Polegałeś na tradycyjnych „wyroczniach danych”, aby dostarczać Ci najbardziej aktualne ceny, ale odkryłeś, że nowa partia wyroczni AI firmy Oraichain jest szybsza, ponieważ są one wbudowane w Twoje inteligentne kontrakty i mogą zaoferować więcej w sposób analiz, danych i predykcji z wykorzystaniem ich algorytmów AI.

Przed wyruszeniem do pracy sprawdzasz telefon, aby zobaczyć powiadomienie. Zaplanowałeś wizytę w nowym gabinecie lekarskim, a on żąda przeniesienia Twojej dokumentacji medycznej. Podczas gdy faksy i formularze papierowe są nadal technicznie w użyciu, większość ludzi przejęła własne rejestry, przeniosła je w sieci, a udostępnianie danych jest dziś tak proste, jak zalogowanie się na konto i zaakceptowanie wniosku o udostępnienie od lekarza. Wszystkie nowe rekordy utworzone podczas Twojej wizyty automatycznie przejdą na Twoje konto sieciowe, a nawet jeśli gabinet lekarski zostanie zhakowany, Twoje rekordy będą niedostępne i nieczytelne.

W drodze do pracy zastanawiasz się nad swoją stosunkowo nową pracą. Kilka miesięcy temu zdecydowałeś, że potrzebujesz zmiany tempa i zacząłeś przeglądać społecznościowe tablice ogłoszeń. Jedna z tablic była na łańcuchu i wykazała duży wgląd w różne firmy zatrudniające, statystyki dotyczące miejsc pracy i kandydatów oraz możliwości szybkiego aplikowania bezpośrednio. Znalazłeś firmę produkcyjną, która była zgodna z twoim doświadczeniem i miała wiele solidnych recenzji, które zostały zweryfikowane na łańcuchu. Zgłosiłeś się i szybko dostałeś rozmowę kwalifikacyjną.

Po rozmowie przedstawiciel HR poprosił o wgląd do twoich transkrypcji. Zamiast kontaktować się z uczelnią za pomocą formularza i czekać tygodniami, aż wyślą kopię do pracodawcy, zamiast tego logujesz się na swoje konto Blockademia , autoryzujesz jednorazowy podgląd swoich transkrypcji i pokazujesz otrzymany kod QR przedstawiciel HR. Skanują kod, logują się na własne konto Blockademia i tam są zapisy. Dzięki temu i Twojemu solidnemu doświadczeniu nie musiałeś nawet czekać na odpowiedź i zaoferowano Ci pracę.

Sama praca była świetna i możesz pracować nad rzeczami, które naprawdę Cię interesują. W ramach swojej pracy kierujesz kilkoma procesami produkcyjnymi w głównym zakładzie. Firma nawiązała współpracę z kilkoma dostawcami blockchain-as-a-service, aby poprawić jakość i przepustowość produktu. Łącząc sztuczną inteligencję i blockchain, kluczowym obszarem dla Ciebie jest monitorowanie wielu różnych czujników na sprzęcie produkcyjnym za pomocą ich urządzeń IoT (Internet rzeczy), które zasilają swoje dane za pomocą wyszkolonego algorytmu wykrywającego anomalie i wady wytwarzanych produktów. Zwykle trenowanie modelu opartego na sztucznej inteligencji może być bardzo trudne, ale znalazłeś podobne modele i kupiłeś jeden za pośrednictwem Data Hub i byłeś w stanie szybko połączyć i dostosować go do tego procesu produkcyjnego.

Wszystkie wynikowe metryki są przechowywane w łańcuchu do celów audytu i analizy przez biuro firmy, zapewniając, że każdy zakład działa z pełną wydajnością. Są również w stanie wykryć większe trendy, których nie byłaby w stanie zobaczyć pojedyncza roślina. Biuro korporacyjne również w dużym stopniu opiera się na łańcuchu dostaw obsługującym blockchain, w którym śledzi każdy komponent od źródła do dostawy, aby upewnić się, że jest oryginalny, a jego dostawa odbywa się na czas.

Po długim, ale satysfakcjonującym dniu wracasz do domu. Dostajesz na telefon kolejne powiadomienie od firmy ubezpieczeniowej, która w tym miesiącu była w stanie ponownie obniżyć Twoją składkę ze względu na Twoje nawyki jazdy oraz model przewidywania oparty na sztucznej inteligencji. Wyniki trafiły do ​​Twojej inteligentnej umowy w łańcuchu z nimi i cieszysz się, że przeniosłeś się na łańcuch i uniknąłeś przynajmniej niektórych kłopotów związanych z kontaktami z poprzednim dostawcą, zwłaszcza że wszystkie kluczowe dane są dostępne, weryfikowalne , a zarówno składki, jak i roszczenia są znacznie prostsze, ponieważ są zarządzane niemal automatycznie za pośrednictwem systemu inteligentnych umów.

Po powrocie do domu postanawiasz poświęcić trochę czasu swojej prawdziwej pasji: sztuce. Twoja droga do tworzenia grafiki była trochę inna, ponieważ czujesz się trochę bardziej komfortowo pisanie kodu niż trzymanie pędzla. Znalazłeś swoją muzę kilka miesięcy temu, kiedy odkryłeś platformę, która umożliwia pisanie kodu opartego na sztucznej inteligencji, aby automatycznie generować grafikę, która jest następnie wybijana jako NFT. W tym momencie sprzedałeś kilka sztuk, ale bardziej interesuje Cię sam proces niż zarabianie na nim pieniędzy. Kluczem do formuły jest możliwość wygenerowania prawdziwego ziarna losowego, które uruchomi algorytm, zapewniając bardzo różne wyniki w każdym dziele sztuki. Korzystasz z usługi o nazwie VRF , która jest najsilniejszą formą generowania nasion dla Twojej sztuki.

Źródło: zycrypto.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy