miesiąc temu

7 graczy NFL, którzy wybrali krypto zamiast pensji pieniężnych

Dla fanów NFL rok 2021 był wspaniałym rokiem. Stadiony powróciły do ​​tłumów po skróceniu sezonu 2020 z ograniczoną frekwencją. Parkingi stadionowe ponownie wypełniły się entuzjastycznym oczekiwaniem na ogonowców i ich koleżeństwa z grilla.

Był to również świetny rok dla inwestorów Bitcoin ( BTC ), ponieważ największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej wielokrotnie osiągnęła rekordowe ceny w 2021 roku, ostatecznie osiągając 69 000 USD na początku listopada. Doprowadziło to do dramatycznego wzrostu zainteresowania mediów Bitcoinem.

Siedmiu graczy NFL w 2021 roku zdecydowało się zadzwonić do słyszalnego i zacząć otrzymywać wynagrodzenie w krypto lub częściowo zamienić ich pensję pieniężną na krypto. Gracze ci wykorzystali powrót sezonu zasadniczego i zwiększoną rentowność Bitcoina.

Aaron Rodgers

Panujący 2020 NFL MVP ogłosił w poście wideo z 1 listopada na Twitterze , że współpracuje z usługą płatności Cash App, aby przyjąć część swojej pensji w Bitcoin. Rodgers zarobi w tym roku około 22,3 miliona dolarów.

Film przedstawia Rodgersa przebranego za Johna Wicka na imprezę Halloween. Gdyby to nie było wystarczająco dziwne, prawdopodobnie z założenia, Rodgers powiedział także widzom, że przekaże milion dolarów w BTC.

W przypadku Rodgersa, część jego pensji zostanie wysłana na jego konto Cash App, którego następnie użyje do zakupu BTC.

Profil na Twitterze gwiazdora rozgrywającego drużyny Green Bay Packers zawiera jego zdjęcie na boisku podczas meczu z kultowymi laserowymi oczami, co dodatkowo sygnalizuje jego wsparcie dla BTC.

Tom Brady

Tom Brady to kolejny bardzo głośny rozgrywający NFL, który w 2021 r. intensywnie parał się kryptowalutami. Brady nie powiedział jeszcze, że jest opłacany w BTC przez NFL, ale zostanie opłacony w krypto przez giełdę FTX po tym, jak przejął udziały udział w wymianie Sama Bankman-Fried i będzie pełnić funkcję ambasadora marki.

Jednak Brady nie zarezerwował się wyłącznie do aktywów kryptograficznych. Kultowa gwiazda futbolu uruchomiła w kwietniu własną platformę NFT o nazwie Autograph, aby przyciągnąć największe talenty ze sportu, rozrywki, mody i popkultury.

Jednak to nie koniec dla Brady'ego i krypto. Pod koniec października Brady wykonał 600. podanie w swojej karierze, co oznaczało rekord wszech czasów dla NFL i pomógł zapewnić Brady'emu pozycję lidera w historii ligi, który podał przyłożenie. Brady zapłacił 1 BTC kibicowi, który początkowo otrzymał piłkę od odbierającego, który zakończył przyłożenie.

Ten BTC był wart około 62 000 $ w czasie gry, ale sama piłka może być warta ponad 500 000 $ według firmy aukcyjnej Goldin Auctions zajmującej się aukcją pamiątek sportowych.

Odell Beckham Jr.

Odell Beckham Jr. (OBJ) poszedł w ślady Aarona Rodgersa, ogłaszając pod koniec listopada, że nawiązał współpracę z Cash App, aby otrzymać pensję z NFL w BTC. Jego kontrakt przewiduje, że w tym sezonie powinien otrzymać od NFL około 4,25 miliona dolarów.

Szeroki odbiornik Los Angeles Rams powiedział fanom, że odda milion dolarów w BTC w ramach nowego partnerstwa z Cash App. Beckham wydaje się nie być obcy scenie kryptograficznej i NFT, ponieważ jego profil na Twitterze zakłada Crypto Punk NFT.

Jeśli nie zauważyłeś, Jack Dorsey's Cash App jest zaangażowany w transakcję płacową BTC zarówno OBJ, jak i Aarona Rodgersa. Aplikacja do obsługi płatności miała świetny rok 2021 przez pierwsze trzy kwartały roku, zgarniając prawie 10 miliardów dolarów przychodów od 36 milionów aktywnych użytkowników i 100 milionów pobrań.

Trevor Lawrence

Nowy rozgrywający Carolina Panthers dołączył do grona supergwiazd NFL, które publicznie akceptują płatności kryptograficzne. Umowa Lawrence'a nie dotyczy jednak bezpośrednio NFL. Wynagrodzenie w kryptowalutach NFL w 2021 roku pochodzi z umowy poparcia z aplikacją portfela kryptowalut FTX (dawniej Blockfolio).

Wartość jego transakcji nie została upubliczniona, ale jeśli Lawrence trzyma swoje zarobki z kryptowalut, istnieje duża szansa, że ​​zyskał na wartości, zwłaszcza monet Solana ( SOL ). Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła o około 500 miliardów dolarów od końca kwietnia, kiedy ogłoszono transakcję.

Saquon Barkley

Saquon Barkley, supergwiazda uciekająca z New York Giants, ujawniła w lipcu, że zamienia całą swoją wypłatę poparcia na BTC . Podobnie jak w przypadku większości innych osób z tej listy, Barkley nie jest opłacany bezpośrednio za pomocą kryptowalut. Zamiast tego zamienia część swoich zarobków pieniężnych na krypto.

Barkley korzysta z aplikacji płatniczej Strike, aby uzyskać BTC. Nie jest jednak pierwszym graczem NFL, który używa Strike do kupowania BTC za swoją pensję. W zeszłym roku były ofensywny liniowy NFL, Russel Okung, został pierwszym graczem, który publicznie podzielił się tym, że używa Strike do konwersji swojej pensji NFL na BTC.

Rozumowanie Barkleya, by gromadzić bogactwo z BTC, koncentrowało się wokół braku długowieczności wśród sportowców NFL. Powiedział gospodarzowi The Best Business Show Anthonym Pompliano 15 lipca:

„Kiedy widzisz KD, Lebrons i Bradys na świecie i chcesz stworzyć bogactwo pokoleniowe, nie możesz tego zrobić ze sportem, który uprawiam i pozycją, którą gram, i odchodząc od kontuzji. Kiedy siedzisz bez piłki przez cały rok, zdajesz sobie sprawę, że ta gra może ci zostać odebrana.

Sean Culkin

Ścisły koniec Kansas City Chiefs Sean Culkin ujawnił swoje plany zamiany całej pensji z NFL na BTC. Podczas gdy inni z tej listy zobowiązali się do zamiany tylko części swojej pensji na Bitcoin lub otrzymania zapłaty za rekomendacje z kryptowalutami, Culkin wymienia 100% swojej pensji.

Podobnie jak w przypadku Saquon Barkley, rozumowanie Culkina dotyczące przejścia na kryptowaluty ma związek z krótkim okresem półtrwania powszechnym wśród graczy w lidze. Według Statista średni czas spędzany przez większość sportowców w NFL to 3,3 roku. Culkin powiedział w oświadczeniu:

„Biorąc pod uwagę moją karierę – w szczególności jej wymagania fizyczne i zwięzłość – najbardziej sensowne jest, aby zapłacić solidnymi pieniędzmi, które moim zdaniem chronią jej siłę nabywczą w czasie”.

Aaron Jones

Ostatnim, ale na pewno nie najmniej ważnym na liście gwiazd NFL zarabiających kryptowaluty jest Aaron Jones z Green Bay Packers. Biegacz podpisał umowę z FTX, aby we wrześniu zostać ambasadorem giełdy. Podobnie jak w przypadku transakcji Toma Brady'ego, Jones kupił udziały w giełdzie.

Jones zintegruje również platformę FTX Pay ze stroną internetową swojej organizacji charytatywnej, aby umożliwić jej przyjmowanie darowizn w postaci kryptowalut.

Źródło: www.bitcointe.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy