miesiąc temu

42% platform transgranicznych jest skłonnych do blockchain i kryptowalut: Badania

Podobno około połowa firm płatniczych korzysta z technologii inteligentnych kontraktów opartych na Blockchain, aby ułatwić płatności kryptograficzne.

W obecnych czasach Blockchain i kryptowaluty nie są nowością dla prawie każdej firmy technologicznej. Widzimy, że prawie każda firma technologiczna na tym świecie wykazuje skłonność do kryptowalut lub rozwiązań opartych na technologii blockchain. Ze względu na niezawodność i zaufanie do danych sieci i technologii blockchain firmy wybierają ją zamiast tradycyjnej technologii.

Według raportów dostępne rekordy danych pokazują, że 42% firm korzysta z technologii inteligentnych kontraktów opartych na Blockchain w celu ułatwienia płatności. Podczas gdy 13% innych transgranicznych firm płatniczych rozważa przyjęcie technologii kryptograficznych opartych na blockchain we współpracy z PYMNTS, firmami podobnymi do Circle.

Badania wykazały również, że większość firm korzysta z aktywów Crypto w celu ułatwienia płatności transgranicznych. Udział firm użytkowników kryptowalut i blockchain wynosi około 37%, które są aktywne w przypadku użycia. Podczas gdy 13% chce zacząć korzystać z kryptowalut. Jednak inne międzynarodowe instytucje finansowe i firmy planują wykorzystać kryptowaluty do celów płatności i zarządzania funduszami.

Badania wykazały również, że te firmy, które mają ręce w wielu krajach, mają duże szanse na wykorzystanie i zaangażowanie technologii kryptowalut i blockchain. Na przykład 69% firm, które mają ręce w ponad 10 krajach, korzysta z kryptowalut i inteligentnej technologii kontraktowej opartej na blockchain w celu ułatwienia płatności transgranicznych.

Taki sam odsetek wynosi 37% dla tych liczb krajów, które osiągnęły zasięg w trzech krajach. Podczas gdy liczba ta wynosi 25%, dla tych firm, które mają ręce tylko w dwóch krajach.

Istnieje wiele projektów Fintech i kryptowalut, które są otwarte na nawiązanie wszelkiego rodzaju partnerstwa lub współpracy z dowolnym rodzajem legalnej usługi finansowej w celu wsparcia krypto i blockchain. Te firmy to Circle, Ripple, sieć Tezos i wiele innych. Ale oprócz tych wszystkich rzeczy istnieją kwestie regulacji i ram regulacyjnych. Niewiele firm o dużej mocy korzysta z łańcucha bloków i krypto w ramach określonych organów, ale nie wszystkie firmy i firmy mogą uzyskać na nie zgodę organów regulacyjnych, podczas gdy branża krypto i blockchain nie ma żadnego statusu prawnego.

Przeczytaj także: Coin Bureau mówi, że Metaverse Token Gala Games ma potencjał

Źródło: bitcoinik.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy