22 dni temu

3 powody, dla których cena Bitcoina wzrośnie MASYWNIE w 2022 roku

Cena Bitcoina porusza się w bok od kilku dni. Niedawno odrzucono wzrost oporu na poziomie 52 000 USD. Ponadto kurs jest w korekcie. Jednak rok 2022 może być niezwykle udanym rokiem dla Bitcoina. Porozmawiajmy o 3 dobrych powodach, dla których cena BTC może gwałtownie wzrosnąć w nadchodzącym roku.

#1 Historycznie, powinien nadejść wielki rajd

Jak dotąd cena Bitcoina poruszała się w 4-letnich cyklach. Cykle te opierają się na wydarzeniach halving Bitcoin. Każdy z ostatnich dwóch cykli zakończył się dużymi rajdami parabolicznymi pod koniec roku. Tak było w latach 2013 i 2017.

Wielki rajd na koniec roku nie odbył się w 2021 r. Fakt ten spowodował, że niektórzy inwestorzy zwątpili w powtórzenie historycznego trendu cenowego. Jednak niewiele wskazuje na to, że jesteśmy teraz w bessie. Zamiast tego jest bardziej prawdopodobne, że obecny cykl się wydłużył. Również w 2017 roku wielki wzrost pod koniec hossy nastąpił później niż w 2013 roku.

Już w pierwszym kwartale 2022 r. jest prawdopodobne, że cena Bitcoina ponownie gwałtownie wzrośnie, a nawet przekroczy 100 000 USD. Najbliższe tygodnie przyniosą jasność.

#2 Inflacja pieniędzy FIAT potwierdza schronienie kryptowalut

Do tej pory większość ludzi powinna być świadoma, że ​​inflacja jest coraz wyższa w Europie i USA. Jest to problem domowy, ponieważ poszczególne banki centralne od lat obniżają kluczowe stopy procentowe i drukują coraz więcej papierowych pieniędzy. W rezultacie waluty euro i dolar nadal ulegają dewaluacji.

W 2021 roku wiele dużych firm zainwestowało już coraz więcej w Bitcoin, co pomogło kursowi Bitcoin. Nastąpiła ogromna akumulacja. W 2022 r. inflacja może doprowadzić do tego, że coraz więcej małych firm i inwestorów detalicznych będzie inwestować swoje pieniądze w aktywa kryptograficzne. Zwiększa to prawdopodobieństwo wspomnianego ogromnego wzrostu cen.

#3 Ożywienie gospodarcze w 2022 r.

Rynki finansowe i gospodarcze powinny bardzo dobrze odbudować się w 2022 r. Po kryzysowym 2020 r. gospodarka światowa wydawała się odbudowywać mocniej w 2021 r. Prognozy na 2022 r. są doskonałe dla rynków akcji. Powinno to również skorzystać na kursie Bitcoin.

W 2021 r. na giełdy amerykańskie trafiły pierwsze Bitcoinowe ETF-y. Coraz więcej produktów finansowych Bitcoin pojawia się na rynkach finansowych. Dlatego dobre prognozy dotyczące rynków finansowych powinny również znacznie korzystnie wpłynąć na cenę Bitcoina.

Możesz kupić Bitcoin na Binance , Coinbase , Kraken i Bitfinex .

Jeśli nie chcesz przegapić żadnych nowości ze świata kryptowalut, koniecznie zapisz się do naszej strefy premium!

Źródło: cryptoticker.io
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy