21 dni temu

3 najbardziej wpływowe nazwy najważniejszych kryptowalut 2021

Elon Musk, dyrektor generalny Tesla/SpaceX/SpaceLink

Na początku tego miesiąca najbogatszy człowiek świata, Elon Musk, żartobliwie powiedział, że rozważa ustąpienie ze stanowiska dyrektora generalnego Tesli i zostanie pełnoetatowym influencerem. Chociaż komentarz był żartobliwy, jego siła jako influencera w przestrzeni kryptograficznej nie jest żartem. Organizacja Tesla posiada drugą największą liczbę bitcoinów , która podobno wynosi 38 300 monet. Na początku tego roku Musk zastanawiał się również, czy Tesla zaakceptuje Bitcoin jako płatność za e-pojazdy Tesli.

Nie trzeba dodawać, że przez cały 2021 r. Musk spowodował duże wahania cen, wydając dziesiątki małych tajemniczych tweetów dotyczących w szczególności Bitcoina, Dogecoina, Shiba Inu i Fluki Inu. Każdy z tych projektów odnotował dwucyfrową akcję cenową po akcji w mediach społecznościowych Muska. Kiedy jego posty na temat Bitcoina spowodowały spadek tej krypto, miało to również niezamierzone konsekwencje w postaci zmniejszenia większości sektora kryptowalut.

Można śmiało powiedzieć, że żadna inna osoba nie ma takiego wpływu mediów społecznościowych na rynku kryptowalut jak Elon Musk.

Nayib Bukele, prezydent Salwadoru

W czerwcu tego roku wizjonerski prezydent kraju Salwador ogłosił postanowienie, które przedłożył Kongresowi Salwadoru, aby zaakceptować Bitcoin jako legalny środek płatniczy w swoim kraju. Był to bezprecedensowy ruch, który został uchwalony latem tego roku i wszedł w życie we wrześniu. Od tego czasu Bukele ogłosił, że zyski z inwestycji w Bitcoin wystarczą do budowy nowych szkół, szpitali dla zwierząt i częściowego sfinansowania nowego „Bitcoin City” zasilanego przez wulkan.

Systematycznie kupował i dodawał więcej zdyskontowanych bitcoinów podczas cyklicznych spadków, znacznie dodając do swoich publicznych kas. To niezwykłe przywództwo polityka zainspirowało innych polityków do rozważenia zalet kryptowalut w takich krajach jak Wenezuela, Panama, Brazylia, Paragwaj, a także wpływowych burmistrzów amerykańskich miast Miami i Nowego Jorku.

Nayib Bukele udowodnił, że w 2021 roku jest najbardziej wpływowym politykiem, jeśli chodzi o kryptowaluty.

Michael Saylor, dyrektor generalny MicroStrategy

Jeśli chodzi o inwestorów korporacyjnych Bitcoina, Michael Saylor jest klasą sam dla siebie. W dokumentach regulacyjnych do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w połowie grudnia, firma zajmująca się analizą przedsiębiorstw – Microstrategy – ogłosiła, że ​​kupiła o 1434 więcej bitcoinów za 57 477 USD za łączną cenę 82,4 mln USD.

W kolejnym tweecie do swoich 1,9 miliona obserwujących, dyrektor generalny Microstrategy, Michael Saylor, stwierdził, że całkowite zasoby Bitcoina firmy przekraczają obecnie 122 478 monet. To ponad trzykrotnie więcej niż liczba bitcoinów w posiadaniu kolejnego najbliższego inwestora korporacyjnego – Tesli.

Saylor jest gorącym i głośnym zwolennikiem Bitcoina od zeszłego lata, kiedy jego firma po raz pierwszy zainwestowała w Bitcoina. W dwóch osobnych tweetach po ogłoszeniu przez rząd 10 grudnia wzrostu inflacji o 6,8% w listopadzie w porównaniu z listopadem zeszłego roku – co oznacza największy wzrost inflacji od 40 lat – Saylor napisał: „Inflacja jest problemem, a Bitcoin jest rozwiązaniem”.

Michael Saylor wykazał w tym roku, że jest najbardziej wpływowym inwestorem korporacyjnym w kryptowaluty – w szczególności Bitcoin.

Z drugiej strony

  • Wyróżnienia dla wpływowych kryptowalut w 2021 r. dla Jacka Dorseya, byłego dyrektora generalnego Twittera; Brian Armstrong, dyrektor generalny Coinbase; Jerome Powell, Rezerwa Federalna, przewodniczący.

Dlaczego powinieneś się tym przejmować?

    Źródło: dailycoin.com
    Zgarnij darmowe kryptowaluty
    Aktualne airdropy