19 dni temu

3 najlepsze narzędzia krzyżowe, których potrzebujesz TERAZ

Narzędzia cross-chain do wdrażania w projektach web3 są w tej chwili szalone, a programiści albo wdrażają takie narzędzia, albo podążają ścieżką rozwoju mostów łańcuchowych. A to jest o wiele trudniejsze niż się wydaje, a wszystko sprowadza się do interoperacyjności blockchain.

Branża web3 wyrosła poza wdrażanie projektów na jednym łańcuchu bloków do projektów mających dostęp do wielu łańcuchów bloków. Ma to kilka zalet.

Przede wszystkim doświadczenie użytkownika końcowego jest wszystkim. Projekty ewoluowały poza samą spełnienie użyteczności do tworzenia projektów, które użytkownicy lubią, zapewniając jednocześnie użyteczność. Ta zmiana paradygmatu wskazuje, że w branży internetowej3 istnieje konkurencja, wbrew sceptycznym poglądom.

Po drugie, ten aspekt współpracy między blockchainami wzmacnia przyjęcie technologii web3, a ta współpraca przynosi dalsze innowacje i wzmacnia więzi między społecznościami web3.

Do tego dochodzi fakt, że branża web3 dojrzewa. Wszystko dzieje się na raz. Tak więc jedno ujęcie w jednej chwili zmienia się, gdy na scenie pojawia się nowa koncepcja.

3 najlepsze narzędzia cross-chain, które musisz znać!

Oto 3 narzędzia cross-chain, które zmieniły branżę.

Pakiet narzędzi pNetwork umożliwia wszystkie rodzaje funkcjonalności

pNetwork to wielołańcuchowy zestaw narzędzi programistycznych, który pozostaje niezmiennie wyjątkowy w swoim podejściu do operacji międzyłańcuchowych . pNetwork koncentruje się na tworzeniu pTokenów, które są bezstresowo wdrażane w całej branży.

Podejście sieci jest wyjątkowe ze względu na stosowane w niej zasady izolacji sprzętowej piaskownicy. Takie podejście pozwala programistom na popełnienie wszystkich błędów przed przejściem do gamma w swoich projektach, a izolacja piaskownicy zapewnia wszelkiego rodzaju eksperymenty przed uruchomieniem projektów.

Dzięki pNetwork możliwa jest migracja wszelkiego rodzaju projektów przez sieci. Od non-fungible tokenów (NFT) do zdecentralizowanych organizacji autonomicznych (DAO), pNetwork pozwala programistom tworzyć projekty z funkcjonalnością cross-chain bez nadmiernego obciążania poszczególnych blockchainów. Co więcej, wielowarstwowa funkcjonalność inteligentnego kontraktu pNetwork daje programistom możliwość przenoszenia ich D'Apps w wielu kierunkach, skupiając się na użytkowniku.

Cosmos wdraża protokół komunikacji międzyblokowej (IBC)

Zbudowany przez zespół odpowiedzialny za projekt Tendermint, Cosmos ma stać się najlepszym narzędziem komunikacji blockchain. Korzystając z pakietu Cosmos SDK, programiści mogą tworzyć aplikacje wielołańcuchowe, które współdziałają z niemal każdym łańcuchem bloków bez żmudnych procesów związanych z łączeniem projektów z mostami sieciowymi.

Połączenia między łańcuchami bloków są realizowane za pośrednictwem protokołu komunikacyjnego Inter-blockchain (IBC) . IBC to bezpieczny protokół przesyłania wiadomości, który umożliwia komunikację między łańcuchami bloków i księgami.

Tym, co oddziela IBC od mostów sieciowych, jest to, że IBC umożliwia wdrażanie lekkich klientów, którzy wchodzą w bezpośrednią interakcję z maszynami wirtualnymi innych łańcuchów bloków.

Obiecująco, posiadanie jednego protokołu może być trudnym zadaniem, ale IBC i inne podobne projekty z pewnością pokonają podejście mostu sieciowego na dłuższą metę.

EverdreamSoft (EDS) umożliwia programistom elastyczność niezbędną przy wdrażaniu projektów

EverdreamSoft (EDS) jest obecny w przestrzeni web3 od dłuższego czasu. Ich podejście polegało na zbudowaniu zestawu narzędzi, które pozwalają programistom robić to, co chcą, bez wpływu na funkcjonalność i użyteczność projektu.

Ich pakiet narzędzi Crystal Spark umożliwia każdemu programiście wdrożenie dowolnego projektu w połączonych łańcuchach bloków w ramach ekosystemu EverdreamSoft (EDS).

Jednym ze szczególnych zastosowań tego jest posiadanie zasobów cyfrowych. Korzystając z Crystal Spark, programista może zezwolić na posiadanie zasobów cyfrowych i przenoszenie ich w wielu łańcuchach bloków bez ingerencji użytkownika w proces.

Funkcje Crystal Spark są niezależne od blockchain. Tak więc programiści mają szerokie pole do popisu podczas wdrażania swoich D'Apps przy użyciu Crystal Spark.

Takie podejście z większym prawdopodobieństwem pozwoli na uwzględnienie wszystkich rodzajów użytkowników. Użytkownicy ci chcą jak najlepszego doświadczenia podczas korzystania z D'Apps bez angażowania ich w funkcje techniczne występujące pod maską.

Przyszłość interoperacyjności Blockchain

W miarę pojawiania się wielu nowych projektów blockchain i księgi głównej, pojawi się zwiększone zapotrzebowanie na interoperacyjność blockchain.

Era używania i wdrażania mostów sieciowych dobiega końca. Długie okresy wdrażania, błędy, wysokie opłaty transakcyjne i inne problemy stanowią zbyt wiele przeszkód, które hamują rozwój branży.

Narzędzia cross-chain będą jednak zyskiwać na popularności, ponieważ programiści szukają sposobów i środków rozwiązania swoich różnych problemów bez konieczności przechodzenia przez długą drogę, która utrudnia ich adopcję. Łatwe w użyciu, uniwersalne i bezpieczne narzędzia cross-chain to przyszłość przestrzeni web3!

Źródło: www.cryptonewsz.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy