20 dni temu

3 gry Blockchain podobne do Axie Infinity, które mogą również rozkwitnąć w 2022 roku

Axie Infinity stała się jedną z najczęściej granych gier blockchain w pierwszej połowie roku. Projekt pokazał realne korzyści płynące z gier blockchain – uratował życie wielu ludziom na Filipinach.

Mówiąc jednak o fenomenie jej sukcesu, należy przyznać, że gra odbyła się we właściwym miejscu i we właściwym czasie. Po boomie NFT, który miał miejsce na samym początku roku, technologia znalazła swoje naturalne przeznaczenie. Ponieważ fizyczne przedmioty kolekcjonerskie zostały pozbawione swoich interaktywnych elementów, musiały znaleźć środowisko, w którym interakcja przyniesie wartość samym NFT. Dlatego wartość staje się pochodną środowiska, ale nie odwrotnie.

Łańcuchowe potwory

Twórcy tej pierwszej gry w interesujący sposób podeszli do swojego pomysłu. Aby być precyzyjnym, Chainmonsters jest grą najbardziej zbliżoną do oryginalnej serii Pokémon pod względem rozgrywki i grafiki, ale zawiera ekonomię opartą na tokenach i technologię blockchain. Rzeczywiście, czerpanie inspiracji z czegoś, co już istnieje, jest znacznie łatwiejsze niż tworzenie zupełnie nowego pomysłu.

Z drugiej strony kopiowanie oryginalnej serii Pokémon jest znacznie trudniejsze, ponieważ istnieje już od około 25 lat, więc Nintendo dopracowało koncepcję.

Jak na razie gra weszła w fazę zamkniętej bety, ale już ze zwiastuna możemy wyciągnąć pewne wnioski . Co osobliwe: gra wciąż jest notowana na Steamie, mimo że będzie zawierała tokenomiki i NFT.

Aurory

Jeśli poprzedni recenzent próbował zbliżyć się do oryginalnej serii Pokémon, jak to tylko możliwe, Aurory robi to samo, ale w odniesieniu do najnowszych gier Pokémon na Nintendo Switch ze względu na grafikę 3D i mechanikę walki. Pod względem wizualnym w całym świecie gry dostępne są fioletowe i fioletowe kolory, co wyróżnia grę.

Pod względem technologicznym gra była pierwszą zbudowaną na blockchainie Solana. Co więcej, projekt poparły nawet same Animoca Brands i Solana. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe fakty, projekt brzmi obiecująco.

Dowiedz się więcej o Aurory w tej recenzji:

Recenzja najpopularniejszych gier typu Pokémon, w których można zarobić wirtualne zwierzaki

Aavegotchi

Aavegotchi

Aavegotchi stworzył cały metaverse z wirtualnej gry kolekcjonerskiej. Wszystko zaczęło się od pikselowanych NFT ducha-maskotki protokołu Aave, na którym zbudowana jest gra.

Przede wszystkim, aby otrzymać grywalną postać, musisz ją wezwać przez portal. Następnie pojawisz się w głównym centrum, które jest centralnym punktem całego Gotchiverse. Tam jesteś odpowiedzialny za swoją przygodę: zdobywanie zadań, granie w minigry, zdobywanie urządzeń do noszenia i tak dalej.

Przeczytaj pełną recenzję gry tutaj:

Recenzja Aavegotchi: Tamagotchi, ale z duchami

Z drugiej strony

  • Branża gier blockchain wciąż jest zalewana przeciętnymi projektami, które nie wnoszą niczego nowego do gry, ale mają na celu tylko wybicie drogich NFT i sprzedaż ich bez dalszego celu. Rozgrywka, oprawa graficzna, a ponadto właściwa implementacja blockchaina, przynosząca korzyści gospodarce gry, są głównym celem dobrych projektów, a nie spekulacji i bezcelowej implementacji kryptowalut.

    Źródło: dailycoin.com
    Zgarnij darmowe kryptowaluty
    Aktualne airdropy