17 dni temu

Rok 2022 to początek kolejnego rozdziału Polkadota, oto co czeka za cenę DOT

Polkadot to projekt kryptowalutowy, który rozpoczął się w 2020 roku w celu zapewnienia różnorodnych rozwiązań finansowych. Protokół ten umożliwia przesyłanie danych między łańcuchami, zapewniając jednocześnie rozwiązania Defi i parachain.

Na początku 2022 roku Dot sprzedawał się po 8,3 USD, co stanowiło ogromny wzrost w stosunku do jego wartości, gdy po raz pierwszy pojawił się na Coinmarketcap. Trend wzrostowy był kontynuowany, a cena DOT osiągnęła w maju wysoki poziom 47,9 USD. Cena DOT była na kolejnym hossie kilka miesięcy później, osiągając najwyższy w historii poziom 53,88 $ 4 listopada. W momencie pisania altcoin był sprzedawany po 29 USD.

Ucieczka dla Polkadota?

Pionier blockchain przewiduje, że altcoin z przełomowym rokiem pod względem ceny i kamieni milowych projektu będzie miał przełomowy rok w 2022 roku.

Gavin Wood, współzałożyciel Ethereum, wyjaśnia przyszłość Polkadot (DOT), protokołu interoperacyjności międzyłańcuchowej, który założył w 2016 roku.

Twierdzi, że bardziej niż w jakimkolwiek innym roku, rok 2022 to początek kolejnego rozdziału Polkadotu. W miarę jak coraz więcej zespołów parachain wygrywa przetargi i dołącza do partii Polkadot, potencjał skalowanej hiperłączności pod jednym parasolem bezpieczeństwa, który zapewnia Polkadot, stanie się rzeczywistością.

Jest na co czekać z ponad 150 sieciami w fazie rozwoju z różnych powodów, z których kilka ma już sieci testowe. Możemy również spodziewać się uruchomienia zdecentralizowanych mostów, najpierw przez Parity, która połączy Polkadot z Kusamą, a następnie przez Snowfork, który połączy Polkadot z Ethereum.

Według Wooda Polkadot planuje zoptymalizować swój podstawowy kod, a także dążyć do zmniejszenia kosztów sieci i problemów z opóźnieniami.

„Naszym celem jest umożliwienie każdemu z parachainów Polkadot pchnięcia w górę w kierunku naszego celu 1000 sTPS na odłamek.

Poza tym wysiłki zespołu Polkadot będą koncentrować się na funkcji parathread, dzięki czemu zespoły, które nie wygrają aukcji, będą nadal miały gwarancję bezpieczeństwa gwarantowanego przez Polkadot i skorzystają ze wszystkich zalet XCMP.”

Kamery End to S ?

W 2021 r. członkowie Web3 Foundation i Parity Technologies połączyli siły, aby utworzyć zespół Anti-Scam, aby położyć kres wolnej władzy oszustów i uczynić Polkadot bezpiecznym ekosystemem dla wszystkich interesariuszy. Z oszustwami zwalczono dodatkowe 130 000 dolarów ze Skarbu Polkadot i Fundacji Web3.

W ciągu roku usunięto prawie tysiąc witryn i innych oszustw, a społeczność zidentyfikowała ponad 460 witryn z oszustwami. Ponad 2300 wpisów zostało dodanych do repozytorium phishingu, które jest wyczerpującą listą stron i adresów zaangażowanych w oszustwa.

Inicjatywa Społeczna Anti-Scam rozszerzy się poza witryny oszustw w 2022 r., stając się bardziej napędzana przez społeczność, współpracując z innymi inicjatywami i zespołami ekosystemowymi oraz kładąc podwaliny pod pierwszą internetową i zdecentralizowaną kampanię walki z oszustwami.

Wood podsumowuje udaną zbiórkę funduszy Polkadot z poprzedniego roku.

„Nasz ekosystem nadal szybko się rozwija z perspektywy inwestycyjnej – szacujemy, że obecnie składa się z około 350 zespołów (to około 250 dodatkowych w stosunku do zeszłorocznych szacunków).

W samym tylko 2021 r. około 50 z nich zebrało ponad 670 mln USD w finansowaniu na wczesnym etapie (rundy seed i seria A).”

Źródło: coinpedia.org
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy