16 dni temu

Podsumowanie roku 2021 Play-to-Zarob

W 2021 roku gry typu „play-to-profit” w końcu przebiły się do powszechnej świadomości, a ludzie niezaznajomieni z kryptowalutami byli dość zdezorientowani. Pomimo wielu krytyki, od ludzi w mediach społecznościowych po specjalistów z branż niezwiązanych z blockchain, świat gier typu „play-to-profit” eksplodował.

W magazynie Play to Earn Online byliśmy zachwyceni, widząc, jak niszowy zakątek kryptowalut przekształca się w główny kamień węgielny technologii blockchain. Gry (i NFT) dodały do ​​kryptowaluty kolejne narzędzie w świecie rzeczywistym. Według raportu Blockchain Game Alliance 1,4 miliona unikalnych portfeli codziennie wchodzi w interakcję z grami, co stanowi zdumiewające 49% wykorzystania blockchain .

Użyteczność kryptowalut w świecie rzeczywistym była główną krytyką wszystkich kryptowalut od czasu początkowego uruchomienia Bitcoina. Nawet po tym, jak Bitcoin zyskał reputację „zapasu wartości”, szerszy świat kryptowalut był nieustannie krytykowany za to, że jest rynkiem czysto spekulacyjnym (ile razy jeszcze musimy słyszeć o tulipanach?).

Prawda jest taka, że ​​Bitcoin i późniejsze kryptowaluty zawsze miały wartość i użyteczność, ale to stało się jasne dla świata w 2021 roku. NFT skradły show przez większość roku, a metawersy stają się coraz bardziej widoczne.

Nadszedł czas, aby zagłębić się w to, jak świat gier typu „graj, aby zarobić” zmienił się na zawsze w 2021 r. Bądźmy konkretni i porozmawiajmy o statystykach, projektach i łańcuchach bloków, które pokazują ogromny rozwój gier opartych na technologii blockchain, który prawdopodobnie nie ulegnie spowolnieniu w najbliższym czasie .

„Gry oparte na technologii Blockchain stały się ulubieńcem branży. Wraz ze wzrostem liczby konsumentów uczestniczących w grach opartych na technologii blockchain, trendy w zakresie dapp i gier połączą się w coś jeszcze większego i potencjalnie wszechstronnego: Metaverse. Zmierzamy w kierunku całkowitej zmiany sposobu, w jaki tworzymy społeczności, tworzymy, bawimy się, handlujemy i udzielamy się towarzysko. Gry Blockchain katalizują tworzenie wirtualnych centrów, które będą gospodarzem tego nowego cyfrowego życia”.

Dragos Dunica — współzałożyciel, DappRadar

Rok rządzony przez NFT, Metaverses i tokeny do gier

Większość głównego nurtu ekspozycji na NFT to kolekcje sztuki o wysokiej wartości, które ożywiły artystów i wielbicieli na całym świecie. NFT gier i tokeny gier również przyciągnęły nagłówki i uwagę, ale głównym tematem rozmów były artystyczne NFT. Cointelegraph Research szacuje, że do końca roku łączna siła niewymienialnej mocy wyniesie 18 miliardów dolarów (a artykuł został opublikowany 28 grudnia 2021 r.).

Metaverses oczywiście eksplodowało w ostatnich miesiącach i dodało zupełnie nowy poziom do NFT i tokenów. Ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę, że wszystko to prowadzi do dalszego rozwoju i adopcji web3 i nie są to różne oderwane trendy.

Najlepsze NFT Metaverse na OpenSea

Gry NFT to gorący towar

NFT gier i powiązane tokeny prawdopodobnie będą miały jeszcze większy nacisk w 2022 roku. W ostatnich miesiącach zauważyliśmy, że znacznie więcej uwagi przeniesiono na projekty typu „graj, aby zarobić” i prawdopodobnie nie skończy się to w najbliższym czasie. Podczas gdy duże studia właśnie testują możliwość włączenia NFT do swoich gier, setki innych programistów budują gry z NFT w ramach podstawowego planu. Najwięcej szumu spotkały się z NFT, które oferują pasywny dochód i/lub specjalne przywileje. Niektórzy sprzedają nawet za tysiące dolarów! Umożliwienie graczom posiadania fragmentów gier, w które grają, jest ogromne. Rynek NFT do gier dopiero się zaczyna!

Metaverses stara się wyobrazić sobie nowe cyfrowe życie

Budowanie metaverse stało się tak gorącym tematem, że Facebook zmienił nawet nazwę, aby spróbować wziąć udział w akcji! Wczesne projekty, takie jak Decentraland i Sandbox, wciąż są silne, w rzeczywistości silniejsze niż kiedykolwiek. Ale przestrzeń szybko zapełnia się nowymi rywalami! Uplift World, NFT Worlds, Star Atlas… żeby wymienić tylko kilka.

Niektóre oferują konfigurowalne światy i krainy, inne łączą się w łańcuchach bloków. Niektóre są nawet budowane od podstaw przez graczy. Interoperacyjność między blockchainami i łączenie się z zewnętrznymi dappami to dwie funkcje, które w nadchodzącym roku będą bardziej popularne.

Prywatna impreza Snoop Dogga w The Sandbox

Słowo metaverse jest dość często rzucane w przestrzeni blockchain. Istnieje wiele projektów, które używają słowa metaverse w swoich działaniach marketingowych, ale nie mają nic do pokazania w swoim dokumencie lub aplikacji. Prawdziwy metaverse oferowałby pewien rodzaj łączności. Przestrzeń światowa, która zawiera NFT i tokeny, ale poza tym jest samowystarczalna, nie liczy się jako metawers.

W miarę dojrzewania tych metawersów i dodawania treści pojawią się pytania o cenzurę i samorządność. Czy światy będą wolne dla wszystkich stron, zamkniętych społeczności lub czegoś pomiędzy? Ponieważ coraz więcej metawersów pojawia się online, zwłaszcza tych z możliwościami VR, spodziewaj się ponownego zainteresowania NFT jako sztuki. Dekorowanie własnej przestrzeni osobistej w grze stanie się jeszcze bardziej symbolem statusu i sposobem wyrażania siebie. Wbudowane dappy pozwolą użytkownikom dokonywać bezpośrednich zakupów i interakcji zewnętrznych, nigdy nie opuszczając wirtualnego świata. A to dopiero początek! W ciągu następnych kilku lat metawersy rozszerzą się w sposób, którego być może jeszcze sobie nie wyobrażaliśmy!

Tokeny do gier eksplodują popularnością

Gry od dawna mają swoje własne waluty. Ale w większości były one scentralizowane, w grze i można je było używać tylko na rynkach w grze. Blockchain zmienia tę dynamikę. Teraz nie tylko przedmioty w grze są produkowane jako zbywalne NFT, ale waluty w grach są teraz często tworzone jako tokeny blockchain. Zwiększa to możliwości gry w celu zdobycia okazji, zapewniając graczom łatwą metodę wypłaty, a także otwiera interakcje z usługami zewnętrznymi, takimi jak zdecentralizowane finanse.

2021 był zdecydowanie rokiem żetonu do gier. Starsze tokeny do gier, takie jak Sandbox (+15613,2%), Axie Infinity (+16874,3%) i Mana (+4006,3%) zyskały na wartości w ciągu ostatniego roku. Gods Unchained uruchomił swój token GODS wraz z nową grą, aby zdobyć mechanikę. Nowe gry w fazie rozwoju obsługują ICO, IDO, aideropy, programy motywacyjne i nie tylko. Znalezienie sposobów na przekazanie swoich tokenów w ręce graczy i inwestorów przy jednoczesnym zapewnieniu dla nich użyteczności i tworzeniu wartości.

Wykres Axie Infinity (AXS) na rok 2021

Tokeny gier, które zawierają postanowienia dotyczące zarządzania (tj. posiadacze tokenów mogą decydować o niektórych lub wszystkich aspektach rozwoju dappa), stały się kolejną wielką rzeczą. W rzeczywistości trudno jest znaleźć nową grę w fazie rozwoju z własnym tokenem, który nie zawiera pewnych planów zarządzania! Illivium to jeden z kolejnych przykładów. Wprowadzony w marcu 2021 r. wartość tokena wzrosła o ponad 3000% w ciągu ostatnich 6 miesięcy! A nie ma jeszcze gry, w którą można by zagrać! Istnieją jednak już opcje obstawiania i zarządzania.

Projekty typu „zagraj, aby zarobić”, które zdominowały rozmowę

NFT, gry i gra, aby zarobić były modnymi słowami dla przestrzeni blockchain w 2021 roku. I chociaż w dzisiejszych czasach jest wiele projektów do wyboru, kilka znaczących projektów wyróżniało się nad resztą.

Jeśli chodzi o liczbę aktywnych użytkowników, Alien Worlds, Axie Infinity i Splinterlands dominują na szczycie list przebojów. Podczas gdy Alien Worlds nie ma prawdziwej rozgrywki, o której można by mówić, możliwość darmowego kopania i zdobywania tokenów, które można sprzedać, przyciągnęła graczy z całego świata. Ich niedawne dodanie misji tyczenia w inteligentnym łańcuchu Binance okazało się ogromnym impulsem dla ekosystemu Alien Worlds i dużym krokiem w zakresie łączności między łańcuchami.

Splinterlands uruchomił swój token zarządzania, SPS, zrzucając miliony monet tym, którzy posiadają NFT i tokeny Splinterlands. Rozwój części związanej z własnością ziemi w ich grze może sprawić, że baza użytkowników wzniesie się na nowe wyżyny!

Bitwa w Splinterlands

Axie Infinity wprowadziła nas do programów stypendialnych, tworząc grę, aby zdobyć gildie, takie jak Yield Guild Games, które stworzyły nawet swój własny token! Sprzedaż gruntów Axie nadal osiąga rekordowe rekordy, a gra nie wykazuje oznak spowolnienia.

Sandbox pozostaje stale aktualny, regularnie ogłaszając współpracę ze wszystkimi, od Atari po Snoop Dogga! Sandbox właśnie zakończył swoją pierwszą fazę Alfa, oferując ogromne nagrody dla szczęśliwych uczestników. Spodziewaj się jeszcze większej ekscytacji, gdy przejdzie do wersji beta, a niektóre z opracowywanych gier zaczęły być dostępne online.

Nowsze łańcuchy bloków napędzają różnorodne projekty

Prawdopodobnie największym wnioskiem z gier blockchain w 2021 roku jest ekspansja i adopcja nowych blockchainów. WAX wskoczył na czoło tworzenia gier. Solana widziała wiele nowych projektów. Sandbox poinformował o przejściu na Polygon . Axie opracowało własny sidechain, Ronin , a Gods Unchained zbudował rynek oparty na zk-rollup, Immutable X, który teraz obsługuje NFT dla dziesiątek różnych projektów! Binance Smart Chain również przeniósł się do przestrzeni gry. Głównie z projektami hybrydowymi gier/defi, ale w kosmos pojawia się również wiele bardziej dedykowanych gier.

Ta diaspora aplikacji i gier jest bezpośrednim wynikiem wysokich opłat za gaz w sieci Ethereum, ale na dłuższą metę jest świetna dla całego blockchaina. Z eksperymentów i mutacji, a czasem łączenia różnych baz kodu Frankensteina, powstają nowe i niesamowite osiągnięcia, z których niektóre będą kształtować przestrzeń blockchain na nadchodzące lata.

Czego można się spodziewać po 2022 r. i później?

Nasi redaktorzy Jazelle i Phil dzielą się swoimi przemyśleniami na temat przyszłości.

Jazelle — „Potrzebujemy tańszych zasobów gier”

Zdjęcie profilu Jazelle

Wydaje się całkiem jasne, że NFT i metawersy nigdzie się nie wybierają. Jednak, aby gry typu „odtwórz, aby zarobić” przeszły do ​​normalnego grania, programiści muszą myśleć mniej i taniej o zasobach gier. Mam nadzieję, że projekty na WAX i SOL wykorzystują tanie transakcje do tworzenia projektów, które są bardziej zabawne, mniej fi.

Metawersy mają swoje miejsce i będą ogromne w 2022 roku, ale mam nadzieję, że programiści pamiętają, że przeciętni ludzie nie mają tysięcy dolarów na pojedynczy zasób gry. Większość znanych mi graczy, którzy nie korzystają z łańcucha bloków, postrzega gry typu „odtwórz, aby zarobić” jako „rzecz bogatych ludzi”. Żyję i oddycham tymi rzeczami i nie mogę się przekonać do kupowania wielu z tych aktywów.

Projekty takie jak Skyweaver skupiły się na długoterminowym rozwoju wysokiej jakości gry wieloplatformowej, która ledwo wydaje się, że jest w to zaangażowana kryptowaluta, i jest to świetny sposób na dotarcie do graczy z głównego nurtu. Większość NFT Skyweavera jest również zbliżona do ceny mikrotransakcji w standardowej grze mobilnej. Tryb gry „Podbój” tworzy dość solidną cenę minimalną w wysokości 1,50 USD dla srebrnych NFT, a obecnie najdroższe karty kosztują nieco ponad 5 USD. Ludzie mogą nie wzbogacić się na samym Skyweaver, ale to w porządku – to nie powinno od razu stać się twoją pracą na pełen etat.

Zapisałem się do alfy Skyweavera mniej więcej w tym samym czasie, w którym kupiłem pakiety God's Unchained Genesis, a Skyweaver ledwo ruszył w tym roku na łańcuch. To ta sama ideologia powolnego rozwoju, którą stosował Cardano i którą doceniam.

Phil — „2022 zobaczy jeszcze więcej szumu o Metaverse”

Każdy wskoczy na modne hasło, nawet jeśli ich aplikacja nie ma w tym nic metaverse. Prawdziwe metawersy będą nadal rosły i rozszerzały się, łącząc się między blockchainami, osadzając zewnętrzne aplikacje i inne fajne rzeczy.

Wiele projektów związanych z grami, które pojawiły się w tym roku szaleństwa NFT, osłabnie i zmniejszy się do zera lub po prostu zniknie. To samo z generatywnymi NFT. Nie starczy miejsca dla nich wszystkich.

2022 przyniesie większą użyteczność NFT. Będą miały wiele zastosowań w wielu projektach. Graj, aby zarobić, będzie nadal wykraczać poza gry z obstawianiem oparte na przeglądarce. Gry o wyższej jakości trafią na blockchain.

Rynek żetonów do gier może stać się nadmiernie rozwodniony. Nie każdy dapp musi mieć własny token blockchain. NFT obsługujące Blockchain jako elementy gry zaczynają stać się normą, ale ustawienie go jako domyślnego dla nowych gier to jeszcze kilka lat. Rynki i łańcuchy bloków będą nadal odnotowywać wzloty i upadki, ale ekosystem będzie nadal rósł i stał się częścią codziennego życia coraz większej liczby osób.

Bądź na bieżąco i zaangażuj się

W związku z błyskawicznym rozwojem gier i grania w blockchain, aby zdobywać okazje, próba dotrzymania im kroku może być niewykonalnym zadaniem. W tym miejscu Play to Earn może Ci pomóc. Zapisz się do naszego newslettera , dołącz do serwera Discord i śledź nas na Twitterze, aby otrzymywać wszystkie nowe artykuły dotyczące gier na blockchain i graj, aby zdobywać doświadczenia.

Źródło: www.playtoearn.online
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy