24 dni temu

Podsumowanie rynku NFT w 2021 r.: Wzrost wolumenu obrotu do 23 miliardów dolarów

Niewymienne tokeny lub NFT służą do śledzenia własności aktywów, zarówno wirtualnych, jak i fizycznych, takich jak dzieła sztuki lub przedmioty kolekcji. NFT istnieją od dłuższego czasu, prawdopodobnie od momentu powstania łańcucha bloków.

Według danych DappRadar wolumen transakcji NFT wzrósł do 23 miliardów dolarów w 2021 r., a oczekuje się, że liczba ta wzrośnie jeszcze bardziej w nadchodzącym roku.

Według litewskiej firmy analitycznej ds. blockchain liczba unikalnych aktywnych portfeli, które codziennie wchodzą w interakcję z NFT, wzrosła z 5000 na początku roku do około 140 000 na koniec.

NFT miały niesamowity rok

Istnieje wiele czynników, które znacząco przyczyniają się do fali NFT w tym roku, w szczególności aktywne zaangażowanie celebrytów, popularnych postaci, znanych marek, rozkwit GameFi, inwestycje małych i średnich firm, a także znanych firm.

Wcześniej celebryci mieli niewiele możliwości generowania przychodów z zasobów cyfrowych. Jeśli chcieli generować przychody, jedną z niewielu opcji było ICO. Co więcej, mogliby inwestować swoje pieniądze w potencjalne startupy.

Jednak dzięki NFT mogą teraz czerpać korzyści ze swojej sławy, wydając cyfrowe kolekcje wszystkiego, w tym grafiki, albumy, karty kolekcjonerskie i towary. Te stokenizowane kolekcje będą następnie przedmiotem handlu między fanami i inwestorami na otwartym rynku.

Gwiazdy i fani gromadzą się na NFT

Paris Hilton, Eminem, Naomi Osaka, Snoop Dogg i Grimes dołączyli do szaleństwa NFT.

Gwiazdy, od muzyków i sportowców po aktorów i supermodelki, wydobywają i wystawiają na aukcjach szeroką gamę nieruchomości, a towary oparte na blockchain wzbudziły zainteresowanie wielu doświadczonych cyfrowo. Ci artyści mogą łączyć się z fanami w cyfrowym świecie za pośrednictwem NFT, otwierając dla nich nowe źródła dochodów.

Gwiazdy sportu, oprócz artystów z branży rozrywkowej, wolą NFT.

Weźmy na przykład NBA Top Shot, grę w koszykówkę, która zmieniła twórcę Dapper Labs w firmę wartą wiele miliardów dolarów. Top Shot zapewnia fanom NBA możliwość zakupu, sprzedaży i wymiany polecanych, kultowych treści wideo.

Ta formuła jest stosowana w wielu innych sportach, w tym między innymi w baseballu, piłce nożnej i wyścigach samochodowych.

Prawdopodobnie to nie koniec dla NFT

Poza tym ONE Championship, największy promotor mieszanych sztuk walki (MMA) w Azji, niedawno ogłosił, że uruchomi platformę Theta.

Będzie oferować NFT z wyjątkowymi korzyściami dla uczestników w prawdziwym świecie, takimi jak dostęp za kulisy, miejsca siedzące na ringu i inne wyjątkowe doświadczenia dostępne dla członków.

Gra blockchain wzbudziła zainteresowanie wielu w branży modowej, a także osób o wysokiej wartości netto.

Wiele luksusowych grup modowych, w tym Kering, Gucci, D&G i LVMH, ogłosiło plany wejścia na potencjalnie lukratywny rynek wirtualnej rzeczywistości (VR) z kolekcjami wirtualnych urządzeń do noszenia i przedmiotów.

Jeśli chodzi o branżę gier, GameFi (gry oparte na blockchain) szybko zyskało liczną i lojalną grupę zwolenników. Graj, by zarobić pojawiła się jako nowy trend i najskuteczniejsze zastosowanie NFT.

Ekscytacja wokół GameFi urzekła inwestorów venture capital, którzy zainwestowali w tę kategorię szacunkowo 4 miliardy dolarów.

Modesta Masoit, dyrektor ds. finansów i badań w DappRadar, podzielił się przemyśleniami na temat NFT, stwierdzając: „Szum spada… Najprawdopodobniej 90-95% (projektów) może w pewnym momencie spaść do zera” – dodała.

META to dopiero początek

Zapowiedź rebrandingu Facebooka jest hitem, który inspiruje inne firmy do świadomego uczestnictwa w powstającym rynku.

Podczas gdy wielu przewiduje, że trend spadkowy NFT jest tylko kwestią czasu, NFT pozostawiły ślad dla nadchodzącego szumu – Metaverse.

Uważa się, że Metaverse jest następną generacją Internetu. Wydaje się, że jest to dalekosiężna wizja przyszłości, ale giganci technologiczni, tacy jak Mark Zuckerberg z Meta, obstawiają to.

Zuckerberg odniósł sukces z Facebookiem. Całkowicie ma sens, jeśli uda mu się zrobić kolejny hit z Meta – ale nie będzie to jedyna gra w mieście.

Źródło: blockonomi.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy