18 dni temu

Gwiazda Mistrzostw Świata 2014 Mario Gotze używa Smolverse NFT jako zdjęcia profilowego na Twitterze

Mario Gotze, gwiazda futbolu z Niemiec , oficjalnie dołączył do społeczności kryptowalut. Chociaż nie wykonał żadnego poważnego ruchu dotyczącego aktywów kryptograficznych, niedawna akcja rozpaliła nadzieję, że do sektora dołączy więcej piłkarzy.

Mario Gotze dołącza do sektora kryptowalut

Gotze niedawno zmienił swoje zdjęcie profilowe na zdjęcie z kolekcji Smolverse. Smolverse to jedna z popularnych na rynku kolekcji tokenów niewymiennych (NFT) . To pokazuje, że piłkarz może planować inwestowanie lub uruchamianie NFT.

Dodatkowo Gotze zmienił obsługę swojego konta, która teraz przechodzi przez jego domenę Ethereum Name Service (ENS) . Gotze nie będzie pierwszym, który dokona takiej zmiany, ponieważ dyrektor generalny Shopify, Tobias Lutke i współzałożyciel Reddit, Alexis Ohanian, używali swoich domen ENS jako obsługi konta na Twitterze.

Gotze to jedna z renomowanych gwiazd w branży piłkarskiej. Wszedł w centrum uwagi w 2014 po tym, jak strzelił dobrowolnego gola dla Niemiec podczas Mistrzostw Świata. Odebrał nawet osobiste gratulacje od byłej kanclerz Niemiec Angeli Merkel.

Gotze miał wtedy zaledwie 22 lata, a po zdobyciu gola stał się bohaterem narodowym. Później w 2014 roku lewy but, którym Gotze strzelił zwycięskiego gola Niemiec, został sprzedany za 2 miliony euro.

Jednak gol strzelony podczas Mistrzostw Świata 2014 był ostatnim rekordem, jaki Gotze pobił w sektorze piłkarskim. W 2017 r. zdiagnozowano u niego zaburzenie metaboliczne, a później opuścił Dortmund w 2020 r. Po nieudanym przedłużeniu kontraktu. Później dołączył do PSV Eindhoven.

Piłka nożna i krypto

Gotze nie jest pierwszą gwiazdą piłki nożnej, która dołączyła do przestrzeni kryptowalut. Andres Iniesta, hiszpańska gwiazda futbolu, niedawno promował giełdę kryptowalut Binance. Spowodowało to jednak tarcia z regulatorami, ponieważ piłkarz nie wspomniał o promowanej reklamie. Binance jest obecnie największą platformą wymiany kryptowalut na świecie pod względem wolumenu obrotu.

Drugą gwiazdą, która jest częścią społeczności kryptograficznej, jest Lionel Messi. W zeszłym roku Messi wyjechał z Barcelony do Paris Saint-German. W ramach umowy o dołączenie do PSG Messi otrzymał tokeny PSG w ramach dwuletniego kontraktu z klubem.

Twój kapitał jest zagrożony.

Czytaj więcej:

Źródło: insidebitcoins.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy