24 dni temu

Cena 1 miliona bitcoinów „niemożliwa”, mówi miliarder potentat Dalio, gdy mówi o erze konkurencyjnych pieniędzy

kluczowe dania na wynos

  • Zwolennik Bitcoina, Ray Dalio, wypowiada się obszernie na temat przyszłości aktywów.
  • Przewiduje gwałtowny wzrost różnych form alternatywnych walut, takich jak Bitcoin, i ich długoterminową walkę o dominację.
  • Inwestor-miliarder podzielił się również swoim poglądem na temat Elona Muska i jego poparciem dla Dogecoin.

Bitcoin był głównym tematem ekosystemu kryptowalut z różnych powodów, od jego ceny, po jego globalną adopcję. Aktywo nie tylko dominuje na rynku jako wiodący zasób, ale także prowadzi komunikację wokół kryptowalut. Według legendarnego inwestora i autora, Raya Dalio , założyciela Bridgewater Associates, Bitcoin jest prawdopodobnie jednym z najbardziej ekscytujących tematów wśród wielu ludzi.

Wypowiadając się w podkaście Lex Fridman na kilka kwestii, Dalio powtórzył swoje wieloletnie poparcie dla pionierskiej kryptowaluty, Bitcoin. Dalio zauważył, że Bitcoin zdobył go, udowadniając swoją wartość przez lata. Fakt, że protokół nigdy nie został zhakowany i stał się coraz bardziej ekscytującym instrumentem finansowym, sprawia, że ​​umieszcza Bitcoina bardzo wysoko wśród aktywów, które uważa za silnego rywala ze złotem. Do tego dochodzi również fakt, że Bitcoin zyskał status aktywów z przypisaną wartością, ponieważ eksperci spekulują, jak wysoko może wzrosnąć jego cena.

Bitcoin jest częścią przyszłości z wieloma pieniędzmi

Jest jeszcze jeden aspekt Bitcoina i kryptowalut, który podkreśla Dalio, jego awans do statusu głównego pieniądza alternatywnego. Inwestor-miliarder ujawnił, że wierzy, że świat skłania się ku posiadaniu konkurencyjnych pieniędzy, a nie tylko walut fiducjarnych. Jak mówi, zostanie to spowodowane obecną sytuacją nadmiernego dodruku waluty fiducjarnej.

„Myślę, że wkraczamy w erę, w której będzie rywalizacja o pieniądze. Ze względu na drukowanie pieniędzy fiducjarnych i wartości amortyzacji, będzie konkurencja pieniędzy, a Bitcoin jest częścią tej konkurencji” – zauważył Dalio.

Ta konkurencja obejmie wiele różnych typów aktywów cyfrowych, w tym CBDC, NFT, a nawet stablecoiny. Zasadniczo wszystko, co spełnia dwa główne cele pieniądza: środek wymiany; i magazyn bogactwa. To, jak zauważył doświadczony inwestor, jest pięknem konkurencyjnych systemów w miarę ich ewolucji, co sprawia, że ​​niektóre rzeczy są cenione, a inne wyrzucane do kosza.

Jednak miliarder nadal ma rezerwę, aby Bitcoin stał się szczytową formą pieniądza w tej konkurencji, ponieważ uważa, że ​​złoto ma przewagę. Dla Dalio złoto ma pewne cechy, które czynią go lepszym niż Bitcoin, ponieważ nie jest identyfikowalne, ponieważ nie jest połączone i jest powszechnie uznawane, nawet przez banki centralne. Ta przewaga złota jest jednym z powodów, dla których uważa, że ​​Bitcoin nigdy nie osiągnie ceny w wysokości 1 miliona dolarów lub przekroczy kapitalizacji rynkowej złota wynoszącej 10 bilionów dolarów.

Tak, Dogecoin może dostać się na Księżyc, jeśli Musk tak powie

Mówiąc o aspiracjach Elona Muska, aby zdobyć „dosłowną monetę Doge (DOGE) na Księżycu”, Dalio stwierdził, że jeśli Musk uzna to za warte zrobienia, jego reakcją jest uznanie tego za „symboliczne” i spytanie merkuriańskich przedsiębiorców „co się za tym kryje i co dalej ? ponieważ ma wiele szacunku dla zdolności Elona do pozostawania poza swoimi aspiracyjnymi ideami.

Źródło: zycrypto.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy